Zarządzanie Emocjami w E-biznesie i MLM

Zarządzanie emocjami? O co chodzi?

Generalnie jesteśmy istotami emocjonalnymi. Często podejmujemy decyzje nie na drodze logicznej a niestety albo stety emocjonalnej. Gdyby było inaczej, nie było by łamania praw, nikt nie miałby przewagi, nie było by sztuki i twórczości.

Jednym słowem – było by cholernie nudno:)

zarządzanie stresem i emocjami

Emocje są piękne. Motywują nas do różnych działań. Jesteśmy mieszanka logiki i emocji. Kiedy mówimy o emocjach w biznesie czy marketingu sieciowym musimy być w miarę stali w swych postanowieniach, postawie co do naszych działań. Natomiast niektórzy ludzie to istna karuzela emocjonalna!

W jednej minucie są podekscytowani a w następnej już mają depresję.  Raz boją się czegoś a potem są zaskoczeni brakiem wyników. W jakimkolwiek biznesie  będziesz mieć dużo emocji, gdyż chodzi o pieniądze i Ciebie. Będziesz podekscytowany, sfrustrowany brakiem efektów mimo pracy,  wciekły,  rozczarowany. Jednak jest to naturalne i każdy tak ma.

To co pomaga to izolowanie emocji od opinii innych. Musisz wiedzieć, że niektórzy celowo powodują dane emocje i stany u innych ludzi. Nie inaczej jest w biznesie. Przykłady:

-Ktoś do nas dołącza – Ekscytacja

-Ta sama osoba odchodzi z biznesu po tygodniu – Rozczarowanie. Nie tak miała wyglądać współpraca biznesowa

-Kiedy udało Ci się coś sprzedać – Radość

-Kiedy ktoś Ci mówi “nie, bo to jest SCAM, piramida finansowa” – Szlak Cię trafia:)

-Weź się za robotę! – Podcinanie skrzydeł i zanik motywacji

Nie pozwól innym ludziom kontrolować swoich emocji. Odizoluj się od tego!

Nie oczekuj NICZEGO od innych tylko od siebie a nigdy nie poczujesz rozczarowania. Oczekuj najgorszego, ale miej nadzieję na najlepsze. Czy jest to łatwe? Absolutnie nie! Nauka kontroli nad sobą zajmuje czas. Niekiedy trzeba pomocy osób trzecich.

Reasumując

Nie pozwól, aby słowa i opinie innych dyktowały Ci jak masz się w danym momencie czuć tylko działaj dalej według ustalonego planu. Rób swoje a będziesz bardziej optymistycznie nastawiony a biznes będzie się przyjemniej prowadziło, bez oczekiwań ze strony innych. Staraj się trzymać emocje na wodzy i bądź ich świadom. Jeżeli ktoś nie wierzy w Twoja działalność – Jego strata! Tak pokrótce wygląda zarządzanie emocjami

Powodzenia!

Jak Stworzyć Piekielnie Skuteczny Biznes Online Stosując Najnowsze Strategie? Sprawdź!!

3red-arrows-pointing-down-handwritten

Zgadzam się z Polityką Prywatności3 thoughts on “Zarządzanie Emocjami w E-biznesie i MLM

  1. harrylee

    Co do panowania nad swoimi emocjami w stosunkach z innymi najlepsza jest książka “the art og being brillant”. Nie dość, że mądra to po prostu dobra ;)

    Reply
  2. Karolina

    Kiedyś reagowałam bardzo emocjonalnie, teraz nauczyłam się to kontrolować. Zwykle jak idzie coś nie tak to powtarzam sobie “niech gadają, zawsze będą gadać. Nie dogodzisz wszystkim, ale możesz dogodzić twoim fanom, bo oni czekają na twoje rzeczy” :) pomaga :)

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>