Tworzenie zaufania i Content Marketing

Jak współpracować z człowiekiem przez internet budując swoją sieć dystrybucji w marketingu sieciowym? Jak to zrobić kiedy nie mamy możliwości poznać się bliżej, porozmawiać w cztery oczy i wykorzystać swoją mowę ciała?

Budowanie zespołu online wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim musimy zbudować zaufanie poprzez tworzenie dużej wartości. Wartość składa się na przekazywanie informacji, darmowej wiedzy naszym potencjalnym partnerom. Wiedza ta oczywiście musi być merytoryczna i sensowna.

“Na zaufaniu zarabia się najwięcej!”

 

Szybciej zaufamy komuś, kto przekazuje taka wiedzę poprzez bloga czy video bloga (vlog). Potencjalny partner pomyśli “O ten gościu zna się na rzeczy. Siedzi w tym. Warto było by z nim podjąć współpracę bądź mieć go w kontaktach” . Mówimy na takie działanie content marketing. Relacja poprzez zaufanie daje podobne efekty jak działania offline. Co nieco więcej o tym i o konieczności budowania listy kontaktów mówi mój partner Łukasz Gałuszka:

Oczywiście niezbędnym będzie (kiedy już kogoś mamy w swoim biznesie) kontakt przez telefon czy Skype, aby lepiej się zintegrować i ustalić plan działania z tą osobą. I najlepiej będzie, kiedy będzie możliwość spotkać się z tą osobą poza siecią w realu. Wtedy dochodzą takie czynniki jak mowa ciała i stwierdzenie jak ten człowiek odbiera świat i rzeczywistość. Zrozumiemy jego perspektywę i bardziej wczujemy się w niego i dostosujemy do jego potrzeb. Jeżeli natomiast nie ma takiej możliwości – staramy się pielęgnować współpracę online. Jeżeli widzimy, że człowiek chce i zależy mu – to tym bardziej!

Reasumując:

Twórz jak najczęściej wartość i zaufanie poprzez content marketing. Ucz się i uczestnicz w szkoleniach, abyś miał o czym pisać i był kompetentny. Kontaktuj się z partnerami. Integruj się z nimi. Działaj!

Pamiętaj też o tym, że w internecie nie znaczy “Cały czas” w internecie. Po dłuższym czasie potrzebne będą wyjazdy na spotkania networkingowe, aby szukać nowych kontaktów również poza siecią.Warto mieć swoje wizytówki. Spotkania te nie wymagają sporych nakładów finansowych. Uzbrój się też w cierpliwość i myśl długoterminowo.

To, że w internecie wszystko dzieje się szybciej i przepływ informacji też potężny nie znaczy absolutnie, że szybciej zbudujesz tu strukturę. Często jest to nawet trudniejsze niż działając offline. Potrzebna jest determinacja, plan działania, nauka i wychodzenie poza swoją strefę komfortu. Jesteś na to gotowy? Zapraszam do kontaktu.

One thought on “Tworzenie zaufania i Content Marketing

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>