Polecać program czy…Siebie?

Tytuł wpisu mógłby też brzmieć “polecać sam program czy swoja markę osobistą”. Jeżeli myślisz długoterminowo to zawsze warto skupiać się na budowaniu swojej marki osobistej. Dlaczego? Jest kilka powodów.

marka osobista , polecać program

Program możesz polecać, ale nie daj Boże program pada. Jeżeli ludzie nie mieli szacunku do Twojej osoby i nie mieli zbudowanego zaufania, to mało prawdopodobne jest ,aby dołączyli do czegoś nowego co powstało później w czym działasz obecnie.Jest tak, bo nie kojarzą Cię za dobrze. Byłeś kolesiem który tylko dał reflink i mało co napisał więcej. Jeżeli opierasz się na polecaniu programu tylko przez social media to znowu będziesz mieć problem, kiedy te social media po prostu znikną. Co więc lepiej zrobić?

Buduj listę adresową ludzi zainteresowanych Twoimi kursami na różny temat. Tworzysz wtedy relacje, jeżeli przez jakiś czas zainteresowana osoba będzie otrzymywać od Ciebie różne informacje, które ją interesują. Dopiero potem warto polecić jakiś program zarobkowy w internecie.

Mało tego. Jeżeli pojawi się nowy ciekawy projekt, to jeżeli masz dużą bazę mailingową i zaczniesz polecać to bardzo szybko zbudujesz nowy zespół ludzi i strukturę. Dlaczego? Bo znają już Ciebie, lubią, szanują. Rozmawiałeś z nimi nie raz na skype czy przez telefon.

A więc zamiast skupiać się na polecaniu na fejsie zrób jeszcze:

-Bloga na którym dajesz swoją wiedzę nie tylko o zarabianiu, ale dla przykładu o rozwoju osobistym. Pokaż ewentualnie trochę swój lifestyle. Nagraj czasem jakieś video.

-Stwórz darmowy kurs na podobne tematy (rozwój osobisty) , na którym będziesz zbierał kontakty. Po otrzymaniu kilku-kilkunastu wiadomości związanych z kursem przez subskrybenta, daj linka na bloga do jakiegoś wpisu, gdzie już wyskoczy pop-up promujący Twój program, albo od razu we wiadomości przedstaw temat.

- W miarę możliwości bądź na kilku portalach społecznościowych i działaj na nich poprzez promocje bloga czy wypowiadanie się na tematy Tobie nie obce.

-Co do facebooka – nie wrzucaj tam byle czego na tablice jak zdjęcia z imprezy :). Warto też założyć fanpage Bloga

-Szukaj płatnych możliwości promocji Siebie , swoich kursów i bloga.

-Rozmawiaj więcej z ludźmi. Nie rzucaj tylko reflinkami

-Rozwijaj się!

Miłego dnia!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>