Podejście do e-biznesu

Wielu ludzi ma niestety złe podejście do ebiznesu. Mianowicie 90% śmiałków wchodzących w różne programy zarobkowe oczekuje szybkich zysków bez pracy. Dlatego też na fejsie roi się w różnych grupach od postów typu “szybki biznes bez polecania” itp. Wszystko fajnie, ale trzeba mieć świadomość, że takie programy opierają się na ryzyku finansowym. Mowa tu o tzw. Revshare (głównie to teraz jest popularne).

Kupujemy paczki reklamowe za 5 dolców a po miesiącu lub więcej zwraca nam się z nawiązką np. 7.50$.Większość programów tego typu pada. Chodź nie mówię…ostatnio pojawiają się bardziej stabilne, które zapewne zaprezentuję na blogu.

stockvault-laptop-at-meeting107978

Dążę do tego, że poważny e-biznes nie polega raczej na inwestowaniu kasy w paczki reklamowe a na budowaniu swojego wizerunku, tworzenia kanałów sprzedażowych i budowaniu listy adresowej oraz utrzymywaniu z nią relacji. A to z kolei wymaga cierpliwości, wytrwałości, konsekwencji i na początku na pewno też pieniędzy. Ponadto nie mamy gwarancji, że one się zwrócą.

Więc pewnie pomyślisz, że to znacznie trudniejsze prowadzić typowy e-biznes. Ja odpowiadam, że tak.

Natomiast tutaj myślimy długoterminowo. Jeżeli zaangażujemy się to po pewnym czasie mamy stabilny dochód i legalny biznes na lata. Nie opieramy się na sezonowych pseudo-biznesach a na programach legalnych typu MLM czy MLPS. Kolejny plus polega na tym ,że kiedy już rozbudowaliśmy swoją strukturę partnerów czy klientów to możemy szybko budować kolejną z mniejszym nakładem pracy itd. ponieważ już mamy pełno kontaktów z ludźmi ,którzy nam zaufali.

Także zachęcam do myślenia długoterminowego, ponieważ to jest moim zdaniem poważne podejście do tematu.

Zachęcam do komentarzy.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>