Nie Goń za Liderami. Kochaj Hejty. Serio!

Tematyka Polecania internetowych biznesów jest dość obszerna. Wydawać by się mogło, że ogranicza się ona do spamowania znajomych na facebooku czy telefonicznie. Nie jest  dobra, ale ludzie i tak to robią. Kwestia desperacji, chęci szybkiego zysku itd.  Jeżeli już mamy działać darmowymi metodami na facebooku – to polecam reklamowanie się na grupach e-biznesowych . Tam nikt Cię nie skarci za to, że masz fajną ofertę. Trochę nawet powiększysz listę adresową.

Promuj też swój fanpage. Twórz relacje ze znajomymi a potem proponuj – to podstawy Social Media Marketing

Ja stosuje raz na kiedyś metodę pisania do wybranych osób z grup e-biznesowych prywatnej wiadomości, gdzie mówię mniej więcej o co chodzi a potem pytam o zgodę czy mogę przesłać prezentację. Czasem ktoś o nią poprosi, jeszcze rzadziej ktoś dołączy. najczęściej kończy się to zdaniami: “zastanowię się” ,”ja już jestem w czymś i na tym się skupiam” ( to akurat mądre podejście ) , albo “odezwę się” i już się nie odzywa :) Nie mniej póki co jedna osoba dołączyła dzięki tej metodzie u mnie.

Innym razem ktoś dołączył do mojego biznesu natychmiast. Zarejestrował się, opłacił, zadał kilka podstawowych pytań i po prostu zabrał się do roboty nie tracąc mojego i swojego czasu. Taka osoba wie czego chce, jest zdecydowana i na pewno prędzej czy później odniesie sukces.

Dlatego moja rada:

Nie goń za ludźmi. Nie błagaj ich na kolanach, aby dołączyli do Twojego projektu jak widzisz, że mają dużo poleconych w swoich programach, profesjonalne filmy video itd.  Najczęściej nie będą zainteresowani. Możesz pogadać, pokazać, ale nic na siłę. Nie trać nerwów a emocje trzymaj na wodzy. Rób swoje i miej długoterminowy plan.  Keep going !! :)

Teraz co do Hejterów:

Nieuniknione jest to że prędzej czy później będziesz krytykowany za to co robisz. “A masz badziewny blog, badziewne wpisy,,

Może i mam, ale im więcej ich piszę tym są coraz lepsze,  ponieważ wyciągam wnioski. Co kolejny to troszeczkę lepszy. Blog ma coraz lepsze pozycjonowanie ( SEO ). Coraz większa wartość. Oto cała idea. Powoli do przodu małymi krokami. Podobnie ma się rozwijanie fanpage czy kanału youtube. Jeżeli nagrywamy filmiki to na początku nie będą rewelacyjne, ale coraz lepsze w miarę jak nagrywamy ich więcej.

Jeżeli hejty się pojawiają to wręcz powinieneś się cieszyć bo to znak…tak jest! Znak, że podążasz w dobrym kierunku. Masz feedback na to co warto poprawić, zmienić,  dodać,  z czego zrezygnować.

“Twoja krytyka mnie nie dotyka”

Nie bierz do siebie krytyki. Tym bardziej jak jest chamska. Wtedy to tylko świadczy o tej osobie a nie o Tobie. Chyba ,że krytyka jest konstruktywna. Wtedy zastanów się ile może być w tym prawdy.
Ty rób swoje a ludzie i tak się znajdą, którzy będą zainteresowani współpracą biznesową  z Tobą.

 

Tego Ci życzę.

Pozdrawiam

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>