Kryzys – czy taki znowu straszny?

Kryzys dopada każdego – Młodego, starego ,bogatego i biednego. Niekoniecznie tylko mężczyzn ze średnim wiekiem:)

Nie jest on niczym przyjemnym…nie mniej jednak uważam ,że jest potrzebny w życiu. mamy mocny znak od naszego umysłu, że coś jest nie tak i to niekoniecznie  w świecie zewnętrznym a w nas samych i czas najwyższy zabrać się za to ,aby wrócić do równowagi.

Jak radzić sobie  z kryzysem

Jak podejść do niego zdrowo ?

Kilka faktów…

Kryzys nie trwa wiecznie – statystycznie jakieś 6-7 tygodni. Warto sobie uświadomić , że nie jest on obiektywnym faktem a bardziej interpretacją rzeczywistości ale…nieprzepracowany rozlewa sie na inne sfery życia, a więc nie można go lekceważyć.

“Jak się wali to po całości jak to mówią”

Zacznijmy do teo jak zahartować nasza psychikę ,aby nie przeżywać zbyt kryzysów, które zawsze się wkońcu zdarzą, ale tylko od nas zależy jak do nich podejdziemy.

Pierwsze o co musimy zadbać to odpowiedni zdrowy sen oraz relaks. Druga świetna sprawa to medytacja. Wystarczy w zupełności 10 minut dziennie i niekoniecznie w pozycji lotosu choć wyprostowane plecy powodują wyostrzenie zmysłów. Musimy również nauczyć się być wdzięcznym za małe rzeczy. Za to co już posiadamy i co udało nam sie osiągnąć. Zawsze coś się znajdzie. warto to sobie zanotować – każdy mały sukces w jakimś notesie. Zaglądamy do niego kiedy czujemy sie beznadziejnie – i to pomaga.

Dobrze jak mamy zaufaną osobę której możemy się zwierzyć. pamiętaj też o odpowiedniej diecie, która wspomaga pracę mózgu, aby łatwiej i kreatywniej rozwiązywać problemy. Zapisuj swoje problemy na kartce i wracaj do nich w wolnej chwili.

Najważniejsze co powinieneś zapamiętać to to, abyś każdy kryzys przepracował. Kartka ,długopis i piszemy co nam przyjdzie na myśl, każde rozwiązanie, zrób burzę mózgów z najbliższymi. Kryzys wbrew pozorom -est potrzebny a czasem niezbędny do naszego dalszego rozwoju. Powodzenia!

Po więcej wiedzy z zakresu rozwoju osobistego zapraszam TUTAJ

Jak Stworzyć Piekielnie Skuteczny Biznes Online Stosując Najnowsze Strategie? Sprawdź!!

3red-arrows-pointing-down-handwritten

Zgadzam się z Polityką Prywatności
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>