colorfularrows

Jak zwiększyć ruch na stronie? Płatne metody

W dzisiejszym wpisie przedstawię kilka płatnych i dobrych metod na pozyskanie ruchu na stronę.Jeżeli już zdecydowaliśmy, aby przeznaczyć nasze fundusze na reklamę i ruch to niech to będą dobrze wydane pieniądze. Wszak ruch (traffic) to “paliwo” dla naszej internetowej działalności.

colorfularrowscolorfularrowsJak zwiększyć ruch na stronie

1.Google Adwords

Wykupujemy kampanie reklamową i przy odpowiednim doborze słów kluczowych (w czym pomaga nam planer słów kluczowych) znajdujemy się w linkach sponsorowanych na samej górze w wynikach wyszukiwania google bądź w propozycjach po prawej stronie. Minusem tego rozwiązania jest ciężka optymalizacja reklamy szczególnie dla początkujących. Warto więc na początku rozważyć zlecenie komuś, aby wykonał dla nas kampanię.

2.Facebook ads

Podobnie jak wyżej z tym, że nasza reklama w będzie pojawiać się jako post w aktualnościach wybranej odpowiednio grupy docelowej oraz po prawej stronie, gdzie mamy propozycje reklam. Tu również podobnie optymalizacja może niektórym sprawić problemy na początku. Dodam, że dobrze jest płacić za kliki a nie wyświetlenia albo za polubienia naszej reklamowanej stronie.

3.Adtaily

Wykupujemy miejsca reklamowe poprzez serwis reklamowy, który posiada te miejsca na stronach z wysokim ruchem. Właściciele tych stron zarabiają na reklamach z adtaily i muszą zatwierdzić naszą kampanię. Reklama to banner kwadratowy. Po kliknięciu zainteresowany przechodzi na naszą stronę. Może to być blog albo strona przechwytująca. Musimy wybrać taki serwis lub portal ,który tematycznie będzie pasował do naszej niszy i tego co reklamujemy. Warto również zwrócić uwagę na to, gdzie usytuowane są reklamy adtaily. Najlepiej kiedy są całkiem na górze strony przy nagłówkach, albo nieco niżej po prawej stronie. Reklama w tym serwisie jest stosunkowo tania w porównaniu do google czy facebook.

4.Mailing na Allegro

Wysyłka naszej wiadomości e-mail wraz z linkiem promującym do gotowej bazy mailingowej należącej do kogoś innego. Ze skutecznością jest różnie. Nie bierzmy najtańszego mailingu, gdyż zazwyczaj odbiorcami są młodzi ludzie szukający rozrywki a nie okazji biznesowych. Target na podstawie miejsca zamieszkania i wieku to również za mało. Wybierz droższy mailing, gdzie możemy zdefiniować zainteresowania odbiorcy i precyzyjnie określić w jaki dzień wysłać mailing (weekend to nie najlepszy wybór)

5.Solo Ads

Jest to również mailing do gotowej bazy. Różnica polega na tym, że baza ta należy do innego marketera, gdzie starannie dba o swoją listę. Więc tutaj ceny za wejścia są znacznie większe. Ponadto solo ads dostępne jest jedynie na rynek zagraniczny (preferowany język to angielski). Tą formę reklamy wykorzystuje sie zazwyczaj aby uzyskać sprzedaż naszego czy partnerskiego produktu. W przypadku promocji biznesu MLM bądź podobnego warto znaleźć odpowiedniego marketera z dobrze stargetowaną listą i skonsultować się z nim zanim zdecydujemy się na zakup. Przykładowa cena: 50 wejść kosztuje 50 dolarów.

6.Agencje dostarczające ruch

Na polskim rynku pojawiają się takie oferty. Ciężko mi określić skuteczność dlatego u mnie przynajmniej jest to do sprawdzenia.

7.Paczki reklamowe i podobne usługi w programach Revenue Share oraz Traffic Exchange

Po za tym,że na paczkach zarabiamy na czysto 10 do 20% to możemy reklamować swoje strony czy biznesy. Skuteczność jest różna i zależy od paru czynników. Nie reklamujmy tego co wszyscy. Musimy się trochę wyróżnić. Wtedy klikalność i zapisy będą większe. Warto stworzyć własna unikatową stronę przechwytującą (landing page) pod nasz biznes, który być może ma gotowe strony, które widziała już masa ludzi na danym serwisie reklamowym.

8.Blog

Blog to serce naszego całego e-biznesu oraz wizytówka naszej marki. Inwestycja polega na opłacaniu hostingu czy kupnie jednorazowo ładnego szablonu. Według mnie konieczna inwestycja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>