Jak szybko zasnąć? Kilka porad.

Dzień pełen stresu i życiowych oraz biznesowych wyzwań? Czas iść spać i zregenerować się…no i mamy problem. Przekładamy się z boku na bok. Żadna pozycja do snu nie jest wygodna a tu za chwilę znowu trzeba wstać.

Jak szybko zasnąć

Sen mistrza:)

Przedstawiam kilka porad, które powinny Ci pomóc:

1.Przed położeniem się przewietrz pokój na 5 minut. Ponadto zadbaj o to aby temperatura w pomieszczeniu wynosiła mniej więcej 18 do 21 stopni Celsjusza.

2.Nie jedz już nic 3 godziny przed snem. Konkretna godzina nie ma znaczenia, gdyż każdy  znas ma swój rytm i różne pory kładzenia się spać.

3.Wysiłek fizyczny lub ćwiczenia 4-5 godzin przed snem. Adrenalina musi opaść a metabolizm nieco zwolnić.

4.Medytacja. Warto wprowadzić w życie 10 a nawet 8-minutowa medytację codziennie. Pomoże to nie tylko uspokoić umysł przed snem, ale w całym życiu.  W grę wchodzi rozwój osobisty, samoświadomość i inteligencja emocjonalna plus oczywiście duchowość.

5.Kiedy już leżysz, wychyl na jakiś czas jedną nogę z pod pierzyny. Od nogi Twoje ciało się szybciej wychłodzi i łatwiej będzie zasnąć.

6.Postaraj się zamknąć wszystkie osobiste sprawy do końca. Jeżeli będziesz nad czymś zbyt intensywnie myślał, czy analizował  w głowie (obojętnie czy będzie to stresujące czy podniecające) to też zaśniesz o wiele później.

7.Metoda 4-7-8. Jak zapewnia twórca 4-7-8, dr Andrew Weil, metoda ta pozwala uspokoić ciało i umysł i zrelaksować się. Wdychasz powietrze przez 4 sekundy – wstrzymujesz oddech na 7 sekund (dzięki temu dotlenisz organizm) – pilnujesz, by wydech trwał 8 sekund. Robisz tak cztery razy. Ostatnio zastosowałem i jakieś 5 minut później poszedłem w kimę :) (chyba 5 minut, ciężko stwierdzić:))

Jeżeli nic nie pomaga – pozostaje lekarz. Być może masz nerwicę zawodową (może czas poszukać innej bardziej satysfakcjonującej i spokojniejszej pracy, albo zacząć coś rozkręcać na boku?). Może też rozwijać się depresja.

Mam nadzieję ,że teraz osiągniesz zdrowy sen znacznie częściej…powodzenia!

Więcej porad z rozwoju osobistego znajdziesz TUTAJ

 

Jak Stworzyć Piekielnie Skuteczny Biznes Online Stosując Najnowsze Strategie? Sprawdź!!

3red-arrows-pointing-down-handwritten

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>