Jak Dorobić Do Pensji w 2016 roku?

Wielu ludzi zastanawia się jak dorobić do pensji ,aby nieco podreperować swój budżet domowy albo uzbierać na inwestycje ,których jest coraz więcej (szczególnie online). Podaje kilka moim zdaniem najciekawszych metod pracy dorywczej.

jak dorobić do pensji 2016

1.Nadgodziny w pracy – chyba najmniej zachęcający sposób, no ale najszybszy :)

2.Blogowanie i zarabianie na google adsense i linkach partnerskich -Generalnie długi proces, aby pojawiały się pierwsze pieniądze, ale z roku na rok jest coraz łatwiej, gdyż pojawiają się coraz to ciekawsze programy.

3.Korepetycje – Jeżeli z matematyki miałeś świetne oceny lub dobrze potrafisz Angielski czy niemiecki to dlaczego na tym nie skorzystać mając nieco wolnego czasu..i cierpliwości do uczniów :)

4.Sprzedaj coś - Często mamy fajne skarby w piwnicy czy garażu. Na Allegro czy OLX dużo rzeczy ładnie schodzi a szczególnie na tym drugim portalu. Może warto zrobić wyprzedaż garażową ,która staje się coraz popularniejsza w naszym pięknym kraju. Można też pozbyć się złomu czy makulatury.

5.Praca dodatkowa typu: roznoszenie ulotek czy inwentaryzacja w marketach lub tajemniczy klient

6.Rękodzieło – Jest masa stron traktujących o tej tematyce “jak zrobić coś z niczego”

7.Prace sezonowe

8.Opieka nad dziećmi, lub starszymi ludźmi. Robienie zakupów dla osób starszych . Można do tego dodać płatne zadania typu koszenie trawników, malowanie dachów, sprzątanie piwnic, mieszkań, mycie okien, odśnieżanie w okresach zimowych

9.Praca za granicą (niekoniecznie na stałe)

10. Informatyk – amator – Jeżeli znasz się na komputerach to możesz zaoferować swoją pomoc przy formatowaniu systemu czy instalacji odpłatnie.

Zapewne nie wyczerpałem tematu. Najszybciej ruszysz finansowo kiedy połączysz 3 elementy. nauka oszczędzania i zarządzania pieniędzmi. Musisz nauczyć się zarządzać małymi sumami, aby potem robić to samo dobrze z o wiele większymi kwotami.Dorabianie w miarę możliwości czasowych i ostatni element – inwestowanie plus większe zarabianie czy to poprzez rozwinięcie biznesu czy rozwój zawodowy na etacie (o ile oczywiście lubisz swój etat, jeżeli nie to raczej będziesz się męczył, aby udowodnić na silę innym swoją wartość,  a nie tędy droga).

Każdy z tych aspektów to jedna osobna książka. Także dorobić do pensji można na dość wiele sposobów. Mam nadzieję, że pomogłem.

Jak Stworzyć Piekielnie Skuteczny Biznes Online Stosując Najnowsze Strategie? Sprawdź!!

3red-arrows-pointing-down-handwritten

Zgadzam się z Polityką Prywatności


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>