Facebook Marketing – Część druga

W poprzedniej części mówiliśmy sobie o zwiększeniu zasięgu an fejsie. Teraz przedstawię dwa zasadnicze typy marketingu na tym portalu (strategie te można stosować również na twitter czy instagram).

facebook marketing

1.Marketing Aktywny.

Polega na tym, że rozmawiamy po prostu z ludźmi, którzy pasują do naszego brzydko mówiąc targetu. Zadaje różne pytania jak np. czym się konkretnie zajmujesz. Jakie miałeś efekty? A czy myślałeś , aby zająć się też tym? Jak zaczynałeś? Budujemy relacje i nie wciskamy zaraz naszej oferty czy prezentacji. Trochę komentujemy. Mówimy coś o sobie.Jeżeli stwierdzamy, że jest to osoba, która może potrzebować naszych rozwiązań i ma odpowiednie potrzeby – możemy otworzyć już typową rozmowę ofertową zdaniem typu “działam w fajnym temacie” itd.Docelowo powinniśmy rozmawiać dziennie z 3 osobami.

Czasem nawet nie musimy tego robić bo osoba sama zapyta czym się właściwie zajmujemy. Temat aktywnego marketingu bardzo dobrze przedstawia ten film.

2.Marketing Pasywny

To działanie polega na umieszczaniu odpowiednich treści na naszej tablicy i/lub fanpage. Dzielimy je na trzy zasadnicze grupy. Wartość -czyli jakaś wiedza, porada, fajny cytat, krótki filmik z elementami humoru, który coś istotnego przekazuje, link do naszego blogowego wpisu itd. Tego powinniśmy dawać najwięcej. “Kto daje ten też otrzymuje”.

Następnie mamy lifestyle – pokazujemy nasze życie, gdzie przebywamy, gdzie podróżujemy, jak się ubieramy, zabawy z dziećmi, wspólny czas z rodziną, hobby, wszystko w formie zdjęć czy filmów. Im ciekawsze i barwniejsze tym lepiej. Wiadomo, że nie każdy ma ciekawy styl życia jak z bajki Disneya , więc tutaj nie musimy nic na siłę wrzucać.

Ostatni typ to rezultaty - Pokazujemy nasze pierwsze nawet małe zarobki i naliczenia lub wypłaty na procesory płatnicze wzbudzając ciekawość. Ważne jest aby nie pokazywać jaka to konkretnie firma. Niech ludzie sami zapytają. Nie ma co ukrywać, że efekty są lepsze im większe pokazujemy rezultaty. Kontrowersyjnym tematem jest pokazywanie pliku prawdziwych pieniędzy….ale też działa:) Tego typu posty powinny być rzadziej np. raz na tydzień.

Jaka dodatkową formę promocji możemy tu jeszcze nadmienić prowadzenie Live na portalu i tworzenie różnych akcji, konkursów, albo posta który ma zmusić do dyskusji.

Jak Stworzyć Piekielnie Skuteczny Biznes Online Stosując Najnowsze Strategie? Sprawdź!!

3red-arrows-pointing-down-handwritten

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>