Autoresponder – Podstawa w Budowaniu Relacji Online

Jeżeli prowadzisz Bloga, obojętnie czy to o lifestyle, kulinariach, fitness, osobistego czy o e-biznesie i zależy Ci na budowaniu relacji z Twoimi czytelnikami to powinieneś czy powinnaś zaopatrzyć się w narzędzie zwane autoresponder.

Co to dokładnie jest?

Jest to program zawierający bazę adresów e-mail ludzi, którzy wcześniej zapisali się z danego formularza. Formularzem takim może być newsletter bloga, albo strona ofertowa (bądź też „przechwytująca”) dająca darmową wiedzę,  e-book itd.

autoresponder biznes online

Ponadto autoresponder zawiera funkcję kampanii wiadomości follow-up. Jest to z góry skonfigurowana kolejką danych wiadomości, które docierają do wszystkich zapisanych adresów e-mail w danym odstępie czasu. Więc dla przykładu co 2 dni możesz wysyłać darmową informację czy poradę nt. tego ja szybko schudnąć budując tym samym relacje ze wszystkimi swoimi subskrybentami (czyli ludźmi zapisanymi na Twoja listę).

Możesz też wysyłać jednorazową informację w każdej chwili czyli tzw. mailing o nowym wpisie czy konkursie. Ludzie zaczynają Cię kojarzyć i lubić co może się przekładać na sprzedać czegoś płatnego co zaoferujesz w przyszłości bądź łatwiejszego nawiązana stałej współpracy różnego typu.

Mówi się, że średnio jeden subskrybent daje miesięcznie dochód w wysokości 1 zł… a więc mając 1000 subskrybentów możesz przyjąć średni dochód z listy w wysokości 1000 zł miesięcznie. Oczywiście efektywność zależy od tego jakiej jakości wiadomości wysyłasz, jak wyglądają one od strony copywritingu, czy masz dobrze targetowanych odbiorców itd.

 

Znane powiedzenie mówi:

„Pieniądze są na liście”

i drugie:

„Lista adresowa to złoto internetu”

 

Dlatego Blogerze / Blogerko – jeżeli zależy Ci na dobrych relacjach z czytelnikami i dużym ruchu na swoim blogu, obojętnie o jakiej tematyce i obojętnie czy chcesz na nim zarabiać czy nie – autoresponder jest podstawą w Twojej działalności.

3 thoughts on “Autoresponder – Podstawa w Budowaniu Relacji Online

  1. Zenja

    No proszę! A ja myślałam, że autoresponder to system automatycznego odpowiadania na maila, że np. jesteśmy na urlopie albo w sanatorium. Znowu czegoś się dowiedziałam :D

    Reply
  2. Ecnelis

    taki autoresponder wydaje się być naprawdę dużym ułatwieniem w blogosferze. jak na chwile jest mi jeszcze nie potrzebny,gdyż bardzo mało osób mnie obserwuje jednak z czasem w niego zainwestuję.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>